Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGtop
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 ► Steam и всички игри там идват и на Linux дистрибуциите ◄

Go down 
АвторСъобщение
Reflex
Администратор
Администратор
Reflex


Брой мнения : 113
Join date : 04.09.2012
Age : 25
Местожителство : Бургас

► Steam и всички игри там идват и на Linux дистрибуциите ◄ Empty
ПисанеЗаглавие: ► Steam и всички игри там идват и на Linux дистрибуциите ◄   ► Steam и всички игри там идват и на Linux дистрибуциите ◄ Icon_minitimeНед Сеп 16, 2012 6:15 am

► Steam и всички игри там идват и на Linux дистрибуциите ◄ 7b94cdca4e3a0609

Официален блог на Valve относно прехвърлянето на Steam към дистрибуциите на Linux: http://blogs.valvesoftware.com/linux/

Цитат :
„Единственото нещо, което пречи на Linux да прогресира, са игрите. Хората не осъзнават колко критични са те при мотивацията за покупка на потребителя – разказва съоснователя на Valve Гейб Нюъл пред AllThingsD. – Искаме да направим така, че всички 2500 заглавия в Steam да вървят и под Linux. Това е защитна стратегия.

Мисля, че Windows 8 е катастрофа за всички в PC пространството. Според мен ще изгубим някои от най-добрите PC/OEM, които са на пазара. Възможностите за печалба ще бъдат унищожени за доста хора. Ако това стане, е добре да имаш алтернатива, да си се предпазил от евентуалността.
Източник: pcmania.bg

И още нещо… Valve и Intel работят върху подобряването на OpenGL за Linux, така че да може качеството на игрите да е същото или по-добро от това на Windows и DirectX. Статия по въпроса може да намерите тук. Преди дни излезе и обновление на драйверите за графиката под Linux.

[size=150]Няколко думи от мен по въпроса[/size]
Не мога да крия колко голям „запалянко“ съм по въпроса с Linux-а и игрите за него. По въпроса мога да кажа само, че Гейб Нюъл ще направи революция в света на операционните системи. С този ход наистина дяла на Microsoft ще спадне ДРАСТИЧНО, защото много хора като мен чакат деня, в който всички игри ще вървят и на Linux. Именно игрите ме задържат да седя на Windows, така че щом клиента бъде достъпен в Linux дистрибуциите, ще кажа чао на прозореца и ще форматирам дисковия дял C:\ на момента!

Ами вие чакате ли Steam за Linux, за да се прехвърлите на някоя Linux дистрибуция?
Върнете се в началото Go down
https://cr4clan.bulgarianforum.net
 
► Steam и всички игри там идват и на Linux дистрибуциите ◄
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Ккави игри играете ?
» [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Развлечения :: Компютърни игри-
Идете на: